воскресенье, 9 октября 2016 г.

Бакота: теплі спогади в холодний день

Як не дивно, до недавнього часу я й не здогадувалася, що всього в двох з половиною годинах їзди від Тернополя знаходиться заповідник «Подільські Товтри», де гармонійно поєднуються загадковість доісторичних скель, чистота Дністровських вод і фантастична краса навколишньої природи. Тому сьогодні, коли за вікном темно, холодно і мокро (і чого вже там – є трохи вільного часу), хочеться згадати про літню подорож в це надзвичайно мальовниче місце.


Ще на березі від побаченої тут краси просто перехоплює подих! Але найкраще милуватися навколишньою природою, все-таки, з кораблика, човна чи яхти – тільки з води Дністер повністю відкриває свої фантастичні пейзажі. Рідкісні птахи, густі ліси, гірські кряжі вигадливих форм… Тут справді є на що подивитися!  

 Інша назва цієї місцевості – Бакота. Так називалося село, яке колись було тут розташоване, але в 1981 році його штучно затопили у звязку з будівництвом Дністровського гідровузла. Уявляєте, яка це була трагедія для місцевих жителів? Заради сумнівних радянських досягнень людей примусово виселяли з власних дворів, назавжди позбавляючи навіть можливості хоч колись навідати рідні місця… Ось тут дуже гарно про це написано – випадково знайшла статтю в інтернеті й вона мене просто вразила – прочитайте, це того варте.

Під водою - затоплене село...
Але не будемо про сумне, краще згадаємо про найдавніші часи, коли на місці сучасної Дністровської затоки було – я й сама спочатку не повірила – справжнє старовинне море! Фактично, наскільки я зрозуміла з доступної в інеті інформації, всі ці вапнякові скелі і багаторічні нашарування – це не що інше, як кораловий риф, аналогів якому в світі практично немає!
А ще Бакота здавна відома як місце сили, тому завжди була оповита містичними оповідями і легендами. Кажуть, що тут, на Білій горі, колись було язичницьке капище, на місці якого потім виник найдавніший на Поділлі скельний монастир.

Біла гора трохи нагадує обриси людської голови в профіль
А по Бакотському монастирю дуже цікаво походити

Одним словом, дуже раджу тим, хто тут ще не був, обовязково відвідати це місце! Тим більше, що відпочинок на Дністрі можна поєднати з відвідинами містечок Кам’янця-Подільського і Хотина, відомих своїми давніми фортецями. Район дуже перспективний в туристичному плані, тому я не здивуюся, якщо в найближчому майбутньому тут шаленими темпами почне розвиватися готельна інфраструктура.

 

Гарно відпочивайте, вивчайте таємниці рідного краю і набирайтеся енергії в древніх місцях! А я ще раз перегляну фотографії з теплими літніми спогадами…

3 комментария:

  1. Спасибі за віртуальну мандрівку! Захотілося на цьому кораблику пропливти і все побачити.

    ОтветитьУдалить
  2. Неймовірне місце, також хочу там побувати!:)

    ОтветитьУдалить
  3. Так, дівчата, там треба побувати особисто і побачити всю красу на власні очі!

    ОтветитьУдалить