Страницы

четверг, 26 сентября 2013 г.

За чотири моря

За вікном – холодний вітер і похмуре небо, а в душі ще живе літо, і час від часу виринають теплі спогади про відпустку… На язиці чомусь крутиться мотивчик старої попсової пісеньки «За четыре моря», і він же ж навіяв мені тему для наступного посту: якось несподівано я зрозуміла, що за своє життя якраз на чотирьох морях я і побувала!
Задумано – зроблено! Підняла свій старий архів фотографій і представляю вам «морську» підбірку картинок, на яких видно, що вони, моря, зовсім різні і несхожі… Одночасно можете прослідкувати і мою еволюцію як фотографа )))

Отже – 2008 рік, Чорне море!
Тоді я ще не так маніакально, як тепер, фотографувала навколишню красу, тому з тієї поїздки в мене збереглося лише кілька достойних кадрів. Діло було в Одесі, на Морському вокзалі, і море в мене вийшло, так би мовити, з легким промисловим відтінком. На ці фотки буквально сам напросився описаний мною тут ефект «tilt-shift»!
----------
За окном – холодный ветер и хмурое небо, а в душе еще живет лето, и время от времени всплывают теплые воспоминания об отпуске… На языке почему-то вертится мотивчик старой попсовой песенки «За четыре моря», и он же навеял мне тему для следующего поста: как-то неожиданно я поняла, что за свою жизнь как раз на четырех морях я и побывала!
Задумано – сделано! Подняла свой старый архив фотографий и представляю вам «морскую» подборку картинок, на которых видно, что они, моря, совсем разные и непохожие… Заодно можете проследить и мою эволюцию как фотографа )))

Итак – 2008 год, Черное море!
Тогда я еще не так маниакально, как сейчас, фотографировала окружающую красоту, поэтому с той поездки у меня сохранилось всего несколько достойных кадров. Дело было в Одессе, на Морском вокзале, и море у меня получилось, так сказать, с легким промышленным оттенком. На эти фотки буквально сам напросился описанный мной здесь эффект  «tilt-shift»!







Ну і ще одна більш-менш «художня» фотографія найближчого чорноморського лиману:
----------

Ну и еще одна более-менее «художественная» фотография ближайшего черноморского лимана:



Їдемо далі – 2009 рік, Азовське море, і тут вже більше красивих пейзажів! До речі, це море має не синій, як Чорне, а зелений відтінок води (скільки кольорів в одному реченні зібралось!) В місці, де моря зливаються воєдино, чітко видно цю різницю – шкода, що я не мала можливості сфотографувати таке чудо природи!
----------

Едем дальше – 2009 год, Азовское море, и тут уже больше красивих пейзажей! Кстати, у этого моря не синий, как у Черного, а зеленый оттенок воды (сколько цветов в одном предложении собралось!) В месте, где моря сливаются воедино, четко видно эту разницу – жаль, что у меня не было возможности сфотографировать такое чудо природы!






І, нарешті, 2013 рік – омріяне Середземне море (звичайно ж, Туреччина)!
Тут я вже старалась більше, і наклацала кілька хороших кадрів. Моє спостереження – море дуже красиве і дуже солоне, а свій відтінок міняє мало не щогодини – від блідо-молочного до насиченого аквамарину. Хочу знов туди!
----------
И, наконец, 2013 год – овеянное мечтами Средиземное море (конечно же, Турция)!
Тут я уже старалась больше, и нащелкала несколько хороших кадров. Мое наблюдение – море очень красивое и очень соленое, а свой оттенок меняет чуть ли не каждый час – от бледно-молочного к насыщенному аквамарину. Хочу опять туда!







Ви спитаєте, а де ж моє четверте море? Ну… фотографій у мене, на жаль, немає, зате є спогади – про трішки холоднувате Балтійське море, вірніше, Фінський залив, де мені довелось побувати в далекому 2002 році. Ось так і виходить, що я торкалася води чотирьох морів, але, сподіваюсь, що цією цифрою моя «морська» колекція не обмежиться!
----------

Вы спросите, а где же мое четвертое море? Ну… фотографий у меня, к сожалению, нет, зато есть воспоминания – о немного прохладном Балтиском море, вернее, Финском заливе, где мне пришлось побывать в далеком 2002 году. Вот так и получается, что я касалась воды четырех морей, но, надеюсь, что этой цифрой моя «морская» коллекция не ограничится!


  

9 комментариев:

  1. Привет!

    Я твой читатель и очень рада, что открыла твой блог. Очень!

    Я так давно не была на море, что я просто с удовольствием разглядывала твои фотографии морей. На черном море я была только один раз и то всего несколько дней. Оно было такое теплое. Так и запомнилось, что оно теплое. И еще грязноватое.

    И еще так хотелось побывать на Азовском море, но не получилось. А твое Средиземное море просто чудо. Вообще на всех фотографиях все моря очень, очень чудесные. И зовущие!

    Ты прекрасный фотограф!!! От твоих фотографий дух захватывает.

    Прости, что я на ты, мне так легче, я не люблю "вы".

    Кая.

    ОтветитьУдалить
  2. Хоча море - не моя стихія, але вже хочу туди. Фото запалюють бажання!!!! А автор - запалює мрії!!!!!!

    ОтветитьУдалить
  3. А тим більше, якщо автор - моя любима доця!!!!!!!!!!

    ОтветитьУдалить
  4. Прекрасні фото! Високохудожні. Азовське море на твоїх фото - відкриття для мене. Назарія, ти десь спеціально вчилася фотографуванню?

    ОтветитьУдалить
  5. Дякую, і рада тебе бачити серед моїх читачів! Фотографуванню не вчилася, просто мені це подобається. Але дуже приємно чути такі гарні оцінки моїх фото!

    ОтветитьУдалить
  6. Гарні фото, особливо перші три - наче фотографували мініатюри, а не справжнє місто :)

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Дякую! Це спеціальний фотоефект, він найбільш виграшно дивиться якраз на таких панорамних фотках.

      Удалить