среда, 4 ноября 2015 г.

Пола Гоукінз. Дівчина в потягу

Не знаю, як у кого, але в мене в житті зараз такий період, коли часу хронічно не вистачає ні на що, не кажучи вже про розваги й читання. Але себе не надуриш, тому мій черговий «випадковий і ні до чого не зобов’язуючий захід в книгарню буквально на кілька хвилин, просто подивитися» традиційно завершився покупкою, і не просто книги, а нашумілого бестселера від Поли Гоукінз «Дівчина в потягу». Я дещо чула про цю книгу, але придбати її вирішила після того, як прочитала на палітурці відгук Стівена Кінга: «…Справді чудовий роман, який тримає в напруженні. Через нього я майже всю ніч не спав. Оповідачка – просто супер…» І ви знаєте, я повністю з ним згідна – книгу дійсно варто прочитати!
Історія починається з того, як одна не зовсім щаслива в особистому житті жіночка на ім’я Рейчел щоранку і щовечора, їдучи в потягу, спостерігає за ідеальним життям молодої сімейної пари, чий будинок добре видно з вагону. Рейчел заздрить їхнім обіймам та щасливим усмішкам, навіть дає їм умовні імена, уявляє їхнє пристрасне кохання, аж поки одного дня випадково не помічає, що ця жінка зраджує своєму чоловікові. І буквально на наступний день зрадниця з будинку біля колії безслідно зникає, а потім її знаходять мертвою.
Рейчел вважає, що може допомогти поліції – можливо, жінку вбив її коханець; співчуває її чоловікові (бо вона теж обманута дружина, яку чоловік покинув заради іншої), але так як сама вона хронічно випиває і страждає на провали в пам’яті, то й серйозно її ніхто не сприймає. До речі, колишній чоловік Рейчел теж живе на тій же вулиці біля колії, тож інколи вона навідується підглянути і за його життям, що дуже дратує його нову дружину. Всі ці персонажі ніби-то не дуже і пов’язані між собою, але розв’язка роману виявляється зовсім неочікуваною, в чому особисто я вбачаю величезний плюс ))
Роман написаний в улюбленому мною «щоденниковому» стилі, але мова ведеться почергово від імені трьох героїнь: самої Рейчел, нової дружини її колишнього чоловіка, Анни, а також Меган – жінки, яку потім знайшли вбитою. Інтрига зберігається аж до самого кінця, тож нудно вам точно не буде. І ще – після цього роману, наскрізь просякнутого холодними англійськими дощами і безліччю спиртного, яке постійно вливають у себе всі три героїні, а особливо Рейчел, і самій хочеться випити! Ну просто, щоб зігрітись, не сприйміть за керівництво до дії )))
Резюме: чудово написаний напружений трилер з непередбачуваним закінченням. А це ж дебют Поли Гоукінз! Авторка молодець, буду слідкувати за її творчістю.

P.S. А зловживати алкогольними напоями, все-таки, не потрібно. Краще розслабляйтесь за читанням хороших книг )


13 комментариев:

 1. Купила теж цю книгу, найближчим часом збираюсь прочитати)

  ОтветитьУдалить
 2. Дякую за рецензію.я зацікавилась,потрібно буде придбати і почитати

  ОтветитьУдалить
 3. Дякую, за допис! Якраз підшукувала наступну книгу для читання!
  Люблю напружений детектив!

  ОтветитьУдалить
 4. Так цікаво виходить, що ми поповнюємо запаси якось одночасно))) Дякую за опис!

  ОтветитьУдалить
 5. На здоров'я всім! Просто ділюся своїми враженнями, рада, що вам цікаво ))

  ОтветитьУдалить
 6. Якщо я думала, чи купляти - то тепер куплю точно.

  ОтветитьУдалить
 7. я теж купилася на згадку, що книжка сподобалася Кінгу ну і обіцянки жахіть і напруженого триллера. але мене книжка розчарувала((( вона ніби і не погана, але от зважаючи на всю ту "рекламу" і написи на обкладинці я чекала значно значно більшого, на триллер мені не тягне якось... і от на емоціях в мене вийшов дуже сердитий відгук)))) але то просто я мала завищені очікування на неї
  тішуся, що вам сподобалася, бо як завжди кажу - кльово коли одна й та ж книжка викликає у різних читачів різні відчуття;)

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Так, смаки у всіх різні, і мені на момент читання книги якраз і треба було чогось подібного ))) І все-таки, книжка досить класна, як на мене.

   Удалить
 8. So in love with your blog! You've got such a fresh style and it really is a pleasure to read it!
  Would you like to follow each other on GFC? If yes just let me know once done and I'll be right back!
  xoxo
  Patricia http://patriciacori.blogspot.ch

  ОтветитьУдалить
 9. Мені книжка дуже сподобалася. Тримала в напрузі до останнього. Прочитала на одному диханні.

  ОтветитьУдалить