понедельник, 3 апреля 2017 г.

Олеський замок

Давненько я не писала про свої подорожі, а вони, між тим, іноді таки відбуваються! Фотоматеріалу є багато, а от часу на його обробку – не дуже. Але сьогодні виправляюся і звітую про нашу недавню мандрівку замками Львівщини, серед яких був і загальновідомий Олеський замок.


Отже, це були перші числа березня, погода похмура, зелені ще немає, тому фото вийшли, як з фільму жахів )) Зате середньовічна містична атмосфера відчувалася чудово – було навіть трохи моторошно, особливо в замковому саду… Але про все по порядку.

Монастир капуцинів навпроти Олеського замку
Прадавній замок, розташований в селищі Олесько Львівської області, вважається найстарішим серед тих, які збереглися до наших часів: він стоїть на височині, оточеній болотистою непрохідною рівниною, вже більше шести століть. За стратегічну важливу фортецю, що колись знаходилася практично на межі між Галичиною та Волинню, боролися в свій час і Польща, і Литва, і Угорщина, тому історія Олеського замку дуже багата подіями. 
Тут мінялися власники, відбувалися руйнівні напади, пожежі та землетруси, і навіть народжувалися королі – саме в цьому замку в 1629 році з’явився на світ польський король Ян ІІІ Собеський! Одним словом, є про що розповісти і українським, і польським нащадкам.


Всередині Олеського замку зараз розташована експозиція Львівської галереї мистецтв, де зібрані унікальні твори середньовічного мистецтва. А у внутрішньому дворику знімали фінальну сцену фільму «Вогнем і мечем». І ще, кажуть, по старих світлицях та сходах бродять привиди… Але в якому ж замку їх немає? )))


Особисто на мене найбільше враження справив замковий парк – якийсь такий, дуже незвичайний. Згори ландшафт виглядає так собі – болото, серед якого видніються якісь фігури і високі туї.


Зате внизу все зовсім по-іншому! По-перше, спустившись сходами, що прикрашені камяними левами, ви обовязково посміхнетеся. Просто придивіться до виразу їхніх облич, тобто морд!


Далі по дорозі вам зустрінуться сучасні скульптури з каменю, які теж наводять на роздуми. Ну ось що вам нагадує найперша фігура? Чи то тільки я така несерйозна? )))


Ні, ви добре роздивіться! Як вам таке сучасне мистецтво?


Посміялися, і досить! Насправді, парк дійсно заворожує і навіть трохи лякає. Наприклад, ось ці фігури жінок-змій (чи що воно таке), виглядають досить моторошно.


Але найбільш дивовижно я себе відчула посеред височенних туй, насаджених рівними косими рядами. Гуляєш, наче в якомусь казковому лабіринті! Десь вгорі височіє замок, а під ногами – м’яким килим із торішньої хвої й трави… Враження неповторні! Щоправда, я не дуже зрозуміла, навіщо там встановлена явно не середньовічного походження металева парочка, але то таке. Не забувайте, що після Польщі і Литви Олеський замок якийсь період належав ще й Радянському Союзу.Якщо не зважати на трохи недоречне, на мою думку, доповнення старовинних скульптур сучасними композиціями, замковий парк мені дуже сподобався. Відвідати Олеський замок рекомендую всім – це дійсно визначна архітектурна памятка Західної України. Тож не відкладайте справу в довгий ящик і вперед – вивчати історію рідного краю!


9 комментариев:

 1. Красивое место! А из поляков, литовцев, венгров, когда-то претендовавших на эту землю, сегодня кто-нибудь заглядывает?

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Не знаю, наверное! )) Точно уверена, что во Львове всегда много польских туристов. Может, и в Олесский замок приезжают!

   Удалить
  2. Помню свою первую поездку во Львов, біли віходніе, а вогруг только польская речь... как будто закордоном побівала )))

   Удалить
 2. Щодо тієї парочки, то скульптура називається "Юність". Коли я була в Олеському замку, то екскурсовод розповідала, що з цією скульптурою пов'язана певна прикмета ( та сама, що й з вишивкою "Майже ідеальний"). Подробиць вже не пам'ятаю, але, здається, що дивитись на неї треба саме спереду)))

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. О, як цікаво! А я й не здогадувалася, що не все там так просто )

   Удалить
 3. Назарія, дякую за прогулянку! Дуже цікаво!

  ОтветитьУдалить
 4. Дякую за гарну фотоекскурсію та цікаву розповідь! :) Скільки разів була у Львові, а до замку досі не можу дістатися...

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. На здоров'ячко! Я, до речі, теж у Львові буваю досить часто, а от в замках навколишніх - вперше!

   Удалить